Przewodnik po Kazimierzu Dolnym

Gry miejskie po Kazimierzu Dolnym

Dla młodszych turystów, ale i rodzin

Zagadkowy Kazimierz 

Forma łącząca zwiedzanie klasyczne z grą miejską. Z przewodnikiem zwiedza się miasteczko, jednocześnie wykonując różnorodne zadania.

Zwiedzanie dostosowujemy do Państwa potrzeb, zwykle trasa obejmuje: Górę Trzech Krzyży, Zamek i Basztę, kościół parafialny lub Franciszkanów, Rynek.

Na tropie kazimierskich tajemnic

To gra terenowa z mapą, pozwalająca poznać Kazimierz Dolny wzdłuż i wszerz. Główna zasada – działamy aktywnie!

Kazimierskie legendy

Gra oparta na najbardziej znanych legendach związanych z miasteczkiem – dla najmłodszych.

 

Dla nieco starszych turystów

Kazimierskie zakamarki

Niespieszna gra pozwalająca poznać Kazimierz od podszewki. Mając do dyspozycji przewodnika, który odpowie na niemal każde, z Państwa pytań poznacie różnorodne atrakcje miasteczka malarzy.

Malarskie potyczki

Gra przenosząca uczestników w czasy międzywojenne, gdy w wakacje Kazimierzem władali malarze. Uczestnicy przeistoczyć się muszą w młodych studentów, którzy udowodnić mają, że są godni miana artysty.

Kupcy i zbójnicy

Tu przenosimy się w czasy renesansu, by pokonując przeszkody i czasem miłych, czasem nieprzychylnych mieszkańców miasteczka dotrwać do końca potyczek.

Tajemnica Łopuszanki – gra kryminalno-artystyczna – podróż przez Kazimierz lat ’20 XX wieku w poszukiwaniu mordercy i zaginionych akt.

Janowiec

Zwiedzanie z zagadkami – dostosowane godzinowo do Państwa potrzeb – zwiedzamy zamek, dwór i spichlerz. W trakcie zwiedzania grupa poznaje historie i legendy Janowca oraz rozwiązuje zagadki i wykonuje zadania logiczne, plastyczne.  

Zamkowe puzzle – zaczynamy od klasycznego zwiedzania muzeum, a następnie aby uczestnicy trochę się rozruszali, przechodzimy na zamek, podzielimy grupę na drużyny (-3-5 osób) i tu rozpoczynają się poszukiwania…  

Janowieckie skarby – gra terenowa w formie podchodów z ukrytymi na terenie zespołu zamkowo-dworskiego wskazówkami. Gra trwa około godziny, jest uzupełnieniem zwiedzania. Uczestnicy są podzieleni na grupy 5-o osobowe.  

Tajemnica Marcina Lubomirskiego – gra terenowa, podczas której uczestnicy poznają historię i tajemnice janowieckiego wzgórza.  

Faraon na zamku – LARP – gra fabularna dla dorosłych przenosząca nas w czasy stanisławowskie. Zebrani zagrają w Faraona, a gdy karty ruszą w ruch zdarzyć się może wszystko. Kto wygra? Kto przegra? Komu przypadnie w udziale janowiecki zamek?

Puławy

Skarby księżnej Izabeli – gra miejska dla dzieci przybliżająca historię Puław, muzeum puławskiego oraz Izabeli Czartoryskiej. Współpraca, rywalizacja, ale przede wszystkim okazja do dobrej zabawy.

Lublin

Zagadki lubelskiej mieszczki – zwiedzanie z zagadkami wyróżnione w programie Przewodnik Inspiracji miasta Lublin.

Link do lubelskiej mieszczki..